Ekolojik Tatil

Ekolojik Tatil denince akla İksirli Çiftlik gelmektedir.

İksirli Çiftlik, İksir ailesinin toprağa, doğaya daha yakın olmak isteyen dostlarıyla beraber ürettiği, ekip, dikip, çapalayıp, doğadan toplayıpı, hasat edip, harman yapıpı, hayvan güdüp, inek sağıp, kuzu kırpıp, folluktan yumurta aldığı bir eko çiftlik.

Yağmur sularının sulamada kullanıldığı, güneş panellerinin ısıtma sistemine katıldığı, büyük oranda ahşap ve geri dönüşümlü malzemelerin kullanıldığı çiftliğimizde doğaya saygı prensibi ile hareket ediyoruz.

Ayrıca burada, çiftlik bünyesinde yer alan restoranımızda hep beraber Kastamonu ve Daday bölgesinin yöresel lezzetlerini, doğanın sunduklarını hazırlıyoruz.

İksirli Çiftlik’te sunduğumuz kahvaltılık ürünlerin, turşuların, sebze ve meyvelerinin büyük bir kısmı özenle topraklarımızdan temin ediliyor. El değmemiş, oksijen deposu ormanlardan toplanan ürünler bizler tarafından pekmezlere, turşulara, tarhanalara, sirkelere dönüşüyor. Göz bebeğimiz siyez buğdayı tarihi değirmenlerde öğütülüp bulgur, un oluyor, sofralarımıza sağlık getiriyor. Tohumlarımız bir sonraki yılın mahsulüne dönüşüyor.

İksirli Çiftlik’in bulunduğu Daday, yöresel yemekleri, tarihi, yerel kültürü, özgün mimarisi ve doğasıyla çok özel bir bölge… Dünyanın sayılı eko-turizm cennetlerinden birinde 7 bin yıllık geçmişi olan tarihin ve doğanın tüm detaylarını bir arada bulabileceğiniz noktada İksirli Çiftlik sizleri bekliyor.

Post A Comment